Arrow-black

ALYONA ALYONA /
DJ SET KONSTANTY USENKO

18 WRZEŚNIA, GODZ. 21.00
KLUB KONKRET, WIĘCKOWSKIEGO 36

AlyonaFL4K2021Event_BezPartnerow

ALYONA ALYONA

Młoda nauczycielka przedszkolna z wioski na obrzeżach Kijowa, która z dnia na dzień stała się sensacją ukraińskiego hip-hopu. Zdobywczyni ANCHOR – Reeperbahn Festival International Music Award’19 dla najbardziej obiecującego wschodzącego talentu muzycznego, Music Moves Europe Talent Awards'21 i the Public Choice Award'21.

Kariera sceniczna alyony alyony rozpoczęła się w 2018 roku, choć artystka tworzy muzykę hip-hopową od ponad dekady. Na scenie jest siłą natury. Rapuje z szalonym flow, w ojczystym języku ukraińskim.

Tworzy bez błyskotek i przepychu. Opowiada o wizerunkach kobiet wykraczających poza utarte schematy piękna („Ribki”) i młodych dorosłych, którzy ze względu na sytuację w Ukrainie muszą opuścić kraj („Salischaju swij dim”). Jest artystką, która rozumie prawdziwe życie: zanim została nauczycielką i podjęła studia psychologiczne, pracowała przy kasie w supermarkecie i jako ekspedientka w sklepie z kosmetykami do makijażu. Dziś swoje pouczające i często humorystyczne przesłanie przekazuje nie jako edukatora, a jako wpływowa raperka.

Na Ukrainie jest idolką. Klipy, w których dumnie tańczy jako królowa ulicy przed blokowiskami swojego rodzinnego miasta Barysziwki lub wciela się w bajkową matkę w dystopijnym świecie, mają miliony odsłon.

W kwietniu 2021 roku wydała nowy album „GALAS”. Na płytę, której tytuł po ukraińsku oznacza hype, składa się szesnaście utworów, w tym aż jedenaście z gościnnym udziałem artystów z całego świata. Są wśród nich m.in. kanadyjski artysta hip-hopowy Dax, meksykańska wokalistka Yoss Bones, niezależny australijski wokalista Sexton, Argentyńczyk Ecko, izraelska gwiazda indie Noga Erez, ukraiński piosenkarz, kompozytor i autor tekstów MONATIK i inni. W swoich nowych utworach alyona alyona znów podnosi ważne kwestie: ekologii, głodu, biedy, pandemii, wewnętrznej siły i harmonii, nienawiści i stereotypów dotyczących kobiecego piękna.
W 2019 roku można ją było zobaczyć na ważnych europejskich festiwalach: Trans Musicales Rennes festival FR, Reeperbahn Festival Hamburg DE, Fusion DE, Pohoda SK, Atlas Weekend UA, Sziget HU, Haldern-Pop DE, Pop-Kultur Berlin DE, Loftas fest Vilnius LT, Waves Vienna AT, TMW EE, Iceland Airwaves festival Reykjavik IS i innych. W tym roku wzięła udział w festiwalu ESNS i wygrała Music Moves Europe Talent Awards'21 oraz the Public Choice Award'21.

https://www.facebook.com/alyona.alyona.official
https://www.instagram.com/alyona.alyona.official
https://soundcloud.com/alyonaalyona

Wieczór zakończy dj set Kostka Usenko.

KONSTANTY USENKO  (1977)

Muzyk, kompozytor, twórca muzyki do spektakli teatralnych, autor tekstów piosenek i producent. Od początku lat 90. związany z szeroko pojętą sceną niezależną, członek zespołów Super Girl Romantic Boys i 19 Wiosen. Dziennikarz zajmujący się tematyką społeczno-kulturalną, współpracował m.in. z pismami „Przekrój”, „Lampa” i „Nowa Europa Wschodnia” oraz z portalem Dwutygodnik.com. Od dzieciństwa zawieszony pomiędzy Polską a Rosją. Tłumacz, znawca rosyjskiej kultury alternatywnej. Laureat „Wdechy 2018” w kategorii człowiek roku. Autor książek „Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu” oraz „Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji”.

 

Sponsorem koncertu alyona alyona jest ROSSMANN. 

rCD_pojedyncze_poziom_czarne

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
herb-_Grzegorz-Schreiber_mono-2-1
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Black-Symbol-100mm


fwCD_pojedyncze_poziom_czarne


Drukowanie
vCD_pojedyncze_poziom_czarne


MANUFAKTURA-CZARNA
logo
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
LDF_logo-pion-poziom-1
Polowka_logo
logo_hoteltobaco-2

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09