Arrow-black

Rusza sprzedaż biletów na koncert Muzyka Ksiąg Jakubowych

event

Wielobarwny i wielokulturowy muzyczny fresk, wyjątkowa ścieżka dźwiękowa czasów Jakuba Franka. Zainspirowana epickim dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych” sięga do historycznej i geograficznej przestrzeni, w której narodziła się i funkcjonowała intrygująca wyznaniowo i filozoficznie sekta frankistów. 15 lipca rusza sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert realizowany w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Epicka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie to także wielka muzyczna uczta, co postara się udowodnić reżyser widowiska, Miron Zajfert. Monumentalna powieść Olgi Tokarczuk stanowi inspirację do wejrzenia w wiek XVIII i zmysłowego uchwycenia świata żydowskich mistyków, ale także rodzących się w feudalnym społeczeństwie Polski ruchów emancypacyjnych.

Spoiwem dla wywodzących się z różnych kultur i gatunków muzycznych elementów jest nowatorski język muzyki XXI wieku, nieoczywisty i oparty w znacznej mierze na otwartych improwizacjach przekaz oraz indywidualna wrażliwość i wyjątkowy kunszt zaproszonych do projektu artystów: światowej sławy kompozytorki i śpiewaczki Agaty Zubel; tria Bastarda, złożonego z doskonałych instrumentalistów reprezentujących świat muzyki improwizowanej, oraz Lutosławski Quartet, który z coraz większym powodzeniem podbija europejskie sale koncertowe. Skład uzupełniają: wirtuoz gry na lutni oud Mateusz Szemraj oraz nietuzinkowy perkusista i perkusjonalista Hubert Zemler.

W niezwykłą muzyczną podróż po Europie, w której przewodnikiem jest uhonorowana Nagrodą Nobla książka Olgi Tokarczuk, zapraszają twórcy widowiska: scenarzysta i reżyser Miron Zajfert, kompozytor i autor opracowania muzycznego Tomasz Pokrzywiński, oraz Marcin Tercjak, kurator wydarzeń muzycznych Festiwalu.

Gdy bardzo powoli ucicha noblowska wrzawa wokół Olgi Tokarczuk my zapraszamy do spojrzenia na jej dzieło z zupełnie innej perspektywy. Nic tak nie przenosi w czasie jak muzyka i zapachy, zanurzymy się więc w czasy Jakuba Franka słuchając tych samych dźwięków, przy których on budował swoją doktrynę – zaprasza reżyser.

Koncert „Muzyka Ksiąg Jakubowych” jest produkcją Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Odbędzie się 11 września o g. 20.00 w Parafii Ewangelicko - Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

Sam festiwal to wydarzenie odwołujące się do korzeni wielokulturowej Łodzi. Jego ideą jest budowanie miejskiej tożsamości przy pomocy uniwersalnego języka sztuki wokół wartości takich jak różnorodność, akceptacja i zrozumienie. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Przyszłość teraz! i odbędzie się 10-18 września 2021.

Producentem widowiska jest Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Wykonawcy:
Agata Zubel
Trio Bastarda
Lutosławski Quartet
Mateusz Szemraj
Hubert Zemler

Kierownictwo muzyczne – Tomasz Pokrzywiński
Scenariusz, reżyseria – Miron Zajfert
Kurator – Marcin Tercjak
Reżyseria światła – Tomasz Filipiak
Produkcja – Kamila Golik, Nadia Krzywania

Bilety do kupienia: KLIKNIJ TUTAJ 

Ceny biletów: 

Nawa główna: 50 zł / 60 zł 
Nawa boczna: 40 zł / 50 zł
Balkon: 30 zł / 40 zł 

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
herb-_Grzegorz-Schreiber_mono-2-1
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Black-Symbol-100mm


fwCD_pojedyncze_poziom_czarne


Drukowanie
vCD_pojedyncze_poziom_czarne


MANUFAKTURA-CZARNA
logo
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
LDF_logo-pion-poziom-1
Polowka_logo
logo_hoteltobaco-2

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09