Arrow-black

Rusza sprzedaż biletów na wydarzenia FŁ4K 2021

fFL4K_1920

Od 27 lipca będą dostępne bilety na spektakle i koncerty w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 września pod hasłem „Przyszłość teraz!”, ale już 14 sierpnia będzie można wziąć udział w otwartych koncertach w podwórkach kamienic w ramach obchodów 75. rocznicy urodzin Daniela Libeskinda, a 15 sierpnia – w Łódzkim Pikniku Różnorodności w Parku Ocalałych.

Wśród biletowanych wydarzeń muzycznych są: koncert otwarcia z udziałem Patryka Pietrzaka, zespołu Muchy i izraelskiej multiinstrumentalistki Keren Tannenbaum; widowisko „Muzyka Ksiąg Jakubowych” na kanwie powieści Olgi Tokarczuk w wykonaniu m.in. Agaty Zubel, trio Bastarda i Lutosławski Quartet; koncerty białoruskiej grupy Superbesse i niemieckiej The Notwist.

W sekcji teatralnej na widzów czekają cztery premiery: „Król Bawełny”, realizowany we współpracy FŁ4K i Teatru Lalek Arlekin; inscenizacja work in progress uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną 2020 kontrowersyjnej sztuki Maliny Prześlugi „Debil” we współpracy Festiwalu z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; koprodukowana z łódzkim Teatrem Nowym „Ludowa Historia Polski” na podstawie bestsellerowej książki Adama Leszczyńskiego oraz „Powrót Odysa” St. Wyspiańskiego, realizowany w koprodukcji z Teatrem Pinokio w Łodzi.    

Ceny biletów wahają się od 15 do 60 złotych. W programie są także wydarzenia bezpłatne. Część wymaga wstępnej rezerwacji: pokaz filmu @miriamfrompoland w reżyserii Piotra Szczepańskiego, warsztaty uważności dla dorosłych i spacery filozoficzne dla dzieci w nurcie głębokiej ekologii. Całkowicie otwarte dla publiczności i niewymagające zapisów są: koncert ukraińskiej gwiazdy rapu Alyony Alyony z setem DJ-skim w wykonaniu Kostka Usenki w Klubie Konkret, filmowe i książkowo-filmowe spacery po Łodzi, Łódzki Piknik Różnorodności i Piknik Międzypokoleniowy z koncertem Majki Jeżowskiej i zespołu Dikanda w Parku Ocalałych. Między 1 a 15 września można też oglądać wystawę „Wolne miejsce” na billboardach w przestrzeni miasta.

Wydarzenia odbędą się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki, Teatrach: Nowym, Arlekinie i Pinokio, Kościele ewangelicko-augsburskim im. Św. Mateusza, a spektakl „Król Bawełny”, poświęcony postaci Karola Scheiblera – w należącej ongiś do łódzkiego fabrykanta zabytkowej, remontowanej właśnie elektrowni na terenie Fuzji Łódź. Na koncert otwarcia, tak jak w ubiegłym roku, swój ogród otworzy Radio Łódź, na którego antenie będzie też transmitowana część wydarzeń muzycznych.

Organizatorem FŁ4K jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Na budżet tegorocznej edycji składa się dofinansowanie Urzędu Miasta Łodzi w wysokości 650 000 złotych; dotacja 256 460 złotych, pozyskana w ramach Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz środki przekazane przez sponsorów i partnerów. W tym roku będą to m.in. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Rossmann, MCKB, Veolia oraz prywatni darczyńcy.

Honorowym patronatem festiwal objęli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ambasadorowie Ukrainy, Izraela i Niemiec w RP, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

BILETY: KLIKNIJ TUTAJ 

 

Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalsze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

ORGANIZATORZY

flCD_pojedyncze_poziom_czarne
2CD_pojedyncze_poziom_czarne

GŁÓWNI PARTNERZY

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

kreujeCD_pojedyncze_poziom_czarne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne
Logo_NIMIT_RGB_Black_poziom-1

PATRONATY HONOROWE

hz
woj-CD_pojedyncze_poziom_czarne
herb-_Grzegorz-Schreiber_mono-2-1
izCD_pojedyncze_poziom_czarne
amb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
niem-CD_pojedyncze_poziom_czarne
mkiCD_pojedyncze_poziom_czarne

SPONSORZY

mc
rCD_pojedyncze_poziom_czarne

PARTNERZY

Black-Symbol-100mm


fwCD_pojedyncze_poziom_czarne


Drukowanie
vCD_pojedyncze_poziom_czarne


MANUFAKTURA-CZARNA
logo
fb-CD_pojedyncze_poziom_czarne
217_2-krzywe-1
WIERZE-W-BAJKI_black-01
krk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
pino-CD_pojedyncze_poziom_czarne
b-CD_pojedyncze_poziom_czarne
sw-CD_pojedyncze_poziom_czarne
konCD_pojedyncze_poziom_czarne
no-CD_pojedyncze_poziom_czarne
LDF_logo-pion-poziom-1
Polowka_logo
logo_hoteltobaco-2

PATRONATY MEDIALNE 

09_TVP_KULTURA_ACHROMATYCZNE-1


gz-CD_pojedyncze_poziom_czarne
et-CD_pojedyncze_poziom_czarne
teatr-CD_pojedyncze_poziom_czarne
rl-CD_pojedyncze_poziom_czarne
kk-CD_pojedyncze_poziom_czarne
cd-CD_pojedyncze_poziom_czarne
musicNOW_logo-10-2
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09